Kasko Sigortası

KASKO SİGORTASI
Kasko Sigortası Nedir?

Kara taşıtları sigortası ya da kısaca kasko; bir aracın kaza geçirmesi, yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan bir sigorta sözleşmesidir. Trafik sigortasından farklı olarak, poliçe sahibinin kendi aracının hasarını da kısmen veya tamamen karşılar.

Kasko Sigortası yaptırmak için neden bizi seçmelisiniz?
 • Güven
 • Şeffaf Anlatım
 • Ulaşılabilirlik
 • İhtiyacınız olan sigorta ve kaskoyu doğru belirleme
 • Size en uygun fiyat avantajı sağlayacak kaskoyu en kapsamlı şekilde sunuyor olmamız.
 • Uzman kadromuzun en kısa sürede hizmet sağlaması
 • Güncel yasal değişiklikleri sürekli takip edip oluşabilecek zararlarınızı ön görebilmemiz.
 • Sizin taleplerinize uygun ödeme koşulları.
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Kasko poliçesi seçenekleri nelerdir?

Bu sigorta ile sigortacı, sigortalının poliçede belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz kara araçlarından, römork veya karavanlardan iş makinelerinden, lastik tekerlekli traktörler, diğer zirai tarım makinelerinden doğan menfaatin aşağıda belirtilen risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları teminat altına alır.

a) Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla
çarpışması,
b) Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar,
c) Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler, ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar,
d) Aracın yanması,
e) Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi
Dar Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarından bir kısmı için teminatın verildiği üründür.
Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarının tamamı için teminatın verildiği üründür
Genişletilmiş Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek risklerden bir kısmı için teminatın verildiği üründür.

Tam Kasko: Yukarıdaki teminat gruplarının tamamı ve bu genel şartlarda ek sözleşme ile teminat kapsamına dahil edilebilecek tüm riskler için teminatın verildiği üründür.

 • Kaskolu aracın çalınması halinde, hasar ödemesi için bekleme süresi var mı?

Aracın çalınması durumunda ilgili sigorta şirketinin 30 günlük yasal bekleme süresi bulunmaktadır.

 • Hasarsızlık indirimleri şirket değişimlerinde devam eder mi?

Kazanılmış olan hasarsızlık kademesi, aracın kazasız olması halinin devamında sigorta şirket değişikliğinden etkilenmeden bir basamak yükseltilir.

 • Kaza tespit tutanağı nedir?

Kaza tespit tutanağı, trafikte en az iki aracın yalnız maddi hasarlı bir kazaya karışmaları sonucunda, sigorta şirketi ya da polise gerek kalmadan, tarafların anlaşarak aralarında düzenlemiş olduğu tutanaktır. Sigorta şirketlerinin kazanın nasıl olduğunu, kaza sırasında araçların konumlarını ve aracın şoförünün hata oranını görebilecekleri ve değerlendirebilecekleri tek evrak kaza tespit tutanağıdır. Kaza yapan araçların hepsinin şoförleri tarafından imzalanması gereken bu evrakla, sigorta şirketleri kazanın yerini, tarihini, kazanın türünü, kazaya karışan araçları, sürücülerini, kaza yapılan yolu, çevre özelliklerini ve araç sürücülerinin kusur dağılım oranlarını belirler. Ayrıca kaza anında, araçlar hareket ettirilmeden önce şoförler tarafından çekilen fotoğraflar da sigorta şirketleri için son derece önemlidir. Gelişen teknoloji sayesinde akıllı telefonlara uygulamanın indirilmesi sağlanmış
durumdadır.

 • Kasko sigortası ile trafik sigortası arasındaki farklar nelerdir?

Kasko, sigortalı araca gelen zararları kapsayan isteğe bağlı, Trafik ise 3.şahısların maddi ve bedeni zarlarını kapsayan zorunlu yaptırılan sigortadır.

Kasko Sigortanız Uzman Ellerde Aracınız Güvende.
Kasko Sigortası Bilgi Formu

Kişisel verilerimin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun olarak işlenmesine izin veriyorum

Hala bize sormak istediğiniz sorular mı var? Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Insurance Quote

Choose type of Insurance:

Level of protection:

Contact details: